تبلیغات
سلوک بندگی - چهل توصیه ای اخلاقی عرفانی حضرت آیت الله سعادت پرور پهلوانی
حجت الاسلام مجتبی محیطی
چهل توصیه ای اخلاقی عرفانی حضرت آیت الله سعادت پرور پهلوانی
جمعه 4 دی 1394 ساعت 08:41 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست مسافر786 | ( نظرات )

چهل توصیه ای اخلاقی عرفانی حضرت آیت الله سعادت پرور پهلوانی

آیت الله علی پهلوانی تهرانی (سعادت پرور)، در سال 1305 هجری شمسی در تهران تولد یافت. وی از نوجوانی در محضر اساتید بزرگی مانند شیخ محمد زاهد، آیت الله حاج شیخ علی اكبر برهان، آیت الله العظمی مرعشی نجفی، آیت الله العظمی بروجردی و حضرت امام خمینی(ره) حاضر شد و تا مرحله اجتهاد پیش رفت.

از آنجا كه وی به مباحث اخلاقی- عرفانی و طی مراحل سیر و سلوك علاقه فراوانی داشت، مدت چهل سال در محضر علامه طباطبایی حضور یافت. آیت الله پهلوانی به واسطه انجام دستورات اخلاقی و درك فیوضات روحانی مرحوم علامه، به درجاتی از عرفان و معنویت دست یافت كه پس از رحلت علامه طباطبایی، برخی از شاگردان آن استاد فرزانه، با اصرار فراوان، خوشه چین اخلاق و عرفان آیت الله پهلوانی شدند و ایشان در طول حیات خود، شاگردان بسیاری را تربیت كرد.


آثار قلمی به یادگار مانده از آن سالك الی الله عبارتند از:

مجموعه نفیس و گرانقدر شرح غزلیات حافظ با عنوان «جمال آفتاب» كه به عنوان كتاب برگزیده سال تاكنون چندین نوبت به چاپ رسیده است.

قرآن و فطرت

-جلوه نور: در فضایل معنوی- توحیدی حضرت فاطمه زهرا(س)

-فروغ شهادت: تحقیقی نو در زمینه نهضت حسینی

-سرالاسراء: شرح و تفسیر حدیث شریف معراج

-معارف ادعیه

-راز دل: تقریر بیانات مرحوم علامه طباطبایی در شرح گلشن راز شبستری

سرانجام در سحرگاه پنج شنبه دوازدهم شوال 1425 برابر 5 آذر 1383قلب شان از حركت ایستاد و روح پر فتوحش در نزد پروردگار جای گرفت. بدن مبارك ایشان را پس از غسل و كفن و خواندن نماز به امامت حضرت آیت الله بهجت(ره) در حرم مطهر حضرت معصومه(س) در مسجد شهید مطهری(ره) در نزدیكی مرقد مرحوم علامه طباطبایی(ره) به خاك سپردند. مقام معظم رهبری در پیام خود ضمن تفقد و دلجویی از خانواده محترم آن مرحوم، چنین مرقوم فرمودند: «آن بزرگوار عمر طیب و طاهر و همراه با تلاش مباركی را در تعلیم و ترویج معارف الهی و توحیدی گذراندند و نمونه ای از صفا و اخلاص بودند

1- ای عزیزان من! خود را بشناسید كه شناختن خدا در خودشناسی است. كسی از این اندیشه (خداشناسی) زیان ندیده است

2- كوشش بی جا برای دنیا مكنید كه به غیر روزی خود نتوانید رسید. غم و غصه دنیا را به خود راه ندهید كه زیان در این است.

3- از هواپرستی كناره گیرید تا همه چیز به شما داده شود و بدانید آن چه در هواپرستی می جویید در ترك هوا یافت می شود.

4- نفس را نباید زیاد در فشار گذاشت تا از فرمان سركشی كند؛ بلكه باید همه لذایذ را به طور اعتدال به او داد. در اولین قدم باید لذت شرك جلی و معصیت خدا را قطع كرد و به مرور زمان دست به امور دیگر زد.

5- در مقابل شیطان به واجبات و ترك معاصی بپردازید هنگامی كه قدرت معنوی تان افزوده شد به ترك مكروهات و انجام مستحبات بپردازید.

6- شخص غیر روحانی اگر هوا پرست شود یا اطاعت شیطان كند ضرر به خودش می رساند؛ ولی شخص روحانی ضررش به یك معنی به جامعه می رسد و لو این كه به معنی دیگر هوا پرستی ضررش به تمام عوالم - بشر و موجودات دیگر می رسد.

7- در عبادت مقید باشید به كیف آن نه كم.

8- در هر عمل عبادی كه انجام می دهید توجه داشته باشید چه می گویید و با چه كسی سخن می گویید.

9- عبادات ظاهری هر چند كه انسان را از كارهای ناشایسته باز می دارد. ولی اگر خلوص آنها زیاده گردد، تقرب زیادتر گردد و می تواند شما را به عبودیت رساند.

10- اخلاص در اعمال را در پیشانی هر عملی قرار دهید. اگر عمری بی خلوص اعمال خود را انجام دهید، مثل حیوانی هستید كه برای روغن كشی شب و روز دور خود بچرخد، اما راهی طی نكرده باشد.

11- باید بدانید این جهان جز خواب و خور و اعمال دیگر شبیه آنها بیش نیست، اما اگر از این خواب و خور نتیجه گیری كنید، به جایی می رسید كه ملائكه حیران شما گردند و عالم به فرمان شما آیند.

12- از افراط و تفریط در امور بپرهیزید. به قدری كه احتیاج به خواب دارید خواب بروید؛ نه بیداری زیاد بكشید كه از تمام امور شایسته اخروی و یا دنیوی بمانید و نه زیاد بخوابید كه از مهم باز مانید، بلكه بر طبق نظری كه خداوند به وسیله سفرایش معین فرموده عمل كنید

13- در كسب علم و تحصیل علاوه بر امور گذشته باید به وظیفه اصلی آشنا باشید تا از علومی كه شما را فایده نمی بخشد، احتراز جویید.

14- رفقای خود را بشناسید، پس از آن رفاقت كنید. مبادا با غافلین رفاقت كنید كه شما را معین نیستند و از كار دنیا و آخرت هم شما را عائق و مانعند.

15- از رفتن به قبرستان مسلمانان در هر شهری كه هستید مضایقه ننمایید كه بهترین مذكر (تذكر دهنده) است.

16- با اهل دل، دنیادیده ها و پیرمر دها بسیار معاشرت كنید كه معین دنیا و آخرتند.

17- همیشه در فكر آن باشید وظیفه خود را انجام دهید، در هر لباسی، با هر كسی و در هر مقام، نه تملق كسی گویید و نه در فكر آن كه نسبت به خود از كسی تملق بشنوید. بشر را یك مردن است، در راه وظیفه باشد یا برخلاف وظیفه.

18- دل خود را محكم نگاه دارید و از جوانی در تمام جزئیات و امور خود این چنین باشید تا در پیری بتوانید چنین باشید

19- از كوچكی این اندیشه را در سر داشته باشید كه تمام قدرت ها در كف عنایت حق است، هیچ كس نمی تواند اگر خدا نخواهد به من صدمه ای زند، من باید به وظیفه ام عمل كنم، و لو عالم با من دشمن شوند، اگر چنین شدید آن وقتی كه به مقام و ریاست رسیدید یا آن كه وظیفه بزرگی برای شما پیش آ مد از عمل باكی ندارید.

20- از مشورت امور در هر امری، از اهلش مضایقه نكنید.

21- در امر ازدواج آن قدری كه باید به فكر نجابت طرف باشید، به فكر جهات دیگر نباشید؛ چنانچه توانستید جمع بین نجابت و جهات دیگر بنمایید، چه بهتر و الا نجابت مقدم است.

22- استقامت و پایداری در امور را مركب هر امری قرار دهید، تا آن مركب به زیر پای شما است به منزل خواهید رسید و الا با پای لنگ در امور دنیوی و اخروی كجا توان به منزل رسید. هر چه امر و مقصد بزرگ تر و شریف تر باشد، استقامت در آن باید بیشتر باشد.

23- آن وقتی كه به امری از امور دنیوی و اخروی و معنوی موفق شدید، بدانید كه خداوند شما را موفق كرده، چون استقامت ورزیدید از خدا هم كمك می رسد و اگر استقامت نورزید ید گویا به خداوند عملاً گفته اید: این چیزی كه به ما داده ای نمی خواهیم.

24- در هر امری صبر و بردباری را پیشه خود قرار دهید، خداوند با صابرین است.

25- اگر می توانید در شبانه روز چند ساعتی یا لااقل پنج دقیقه را هم به فكر خود باشید، تا بر شما روشن شود چه كاره هستید، برای چه هستید، كجا می روید تا عمر به غفلت نگذرد.

26- محاسبه و مراقبه را در تمام اعمال و گفتار و كردارتان باید داشته باشید، نه سالی یك مرتبه، نه ماهی یك مرتبه؛ بلكه شبانه روزی یك مرتبه، اگر نگوییم ساعتی یك مرتبه محاسبه و هرآنی مراقبه لازم است.

27- همیشه پشتیبان حق و حقیقت باشید، آمر به معروف و ناهی از منكر باشید نه آن كه خود هم داخل و با گناهكاران باشید.

28- ای عزیزان من! عقل از بین نمی رود ولی حب جاه، مال، فرزند و سایر علایق در كنار گذاشتن عقل تأثیر بسزایی دارد.

29- در جوانی عوض آن كه به فكر معیشت پیری باشید به فكر خود باشید، ملكات و سرمایه های معنوی برای خود تهیه كنید تا در پیری از آن استفاده كنید.

30- ادب در زندگی را زینت هر عملی قرار دهید كه به عزت و سعادت دنیا و آخرت زندگی كنید.

31- در مقابل پدر و مادر مراعات ادب و احترام كنید، زیرا ایشان واسطه هستی و هر سعادتی كه نصیب شما شود، شده اند.

32- بالاخره روزی ما را از این تعلقات و آنچه كه بدان دل بسته ایم جدا می كنند و می برند و به تعبیر شاعر: «عمری است پرده بستیم بر دیده خدابین / عمر دگر بیاید این پرده ها دریدن» ما هر روز پرده ای روی پرده های غفلت قبلی می آوریم و مرتب وابستگی جدیدی به وابستگی های قبلی مان اضافه می كنیم. مال و مقام و چیزهای دیگر، هر كدام زنجیری است كه به روح مان می بندیم، آن وقت هنگامی كه ملك الموت می آید و می خواهد چیزهایی را كه ما 60 یا 70 سال برگردن بسته ایم در یك لحظه قطع كند، برای مان دشوار است. اجمالاً بهتر است نبندیم تا نخواهیم باز كنیم، یا آن طور وابسته نباشیم كه دل كندن مشكل باشد.

33- از همسرتان تشكر كنید هر چند غذایی كه پخته شور یا بد شده است. وقتی از غذا ابراز رضایت می كنید همسرتان خوشحال می شود و این باعث رشد و پیشرفت معنوی شما می شود. یك بار من در جوانی در خانه با خانواده بد اخلاقی كردم در عالم معنا به من گفتند: بیست سال ناله های تو بی اثر شد.

34- روزی كه در محضر مبارك یكی از این بزرگان بودیم در مورد لزوم روضه امام حسین(ع) تمثیل زیبایی داشتند، ایشان فرمودند: «موبدان زرتشتی به آتش اعتقاد دارند و هرگز اجازه نمی دهند آتش عبادتگاه شان خاموش شود، چه خوب است ما نیز نسبت به آتش درون مان نسبت به امام حسین(ع) و ائمه(علیهم السلام) همچون آنان اصرار بورزیم.» پیامبر(ص) می فرمایند: «در شهادت امام حسین(ع) حرارتی در دل های مومنین افروخته شده كه هرگز سرد نخواهد شد»، چه خوب است همیشه به امام حسین(ع) توسل داشته باشیم و گرمای عشق و محبت ایشان را همیشه در قلب های مان زنده و برافروخته نگاه داریم.

35- از علامه طباطبایی (ره) سوال كردم: «آیا امكان تشرف به محضر امام زمان(عج) وجود دارد و در صورت امكان چه اعمال و دستوراتی تشرف را حاصل می كند؟

ایشان فرمودند: در این مورد، رعایت سه مطلب ضروری است:

برای دیدار امام زمان (عج) باید بسیار باتقوا و پرهیزكار بود.

باید محبت، عشق و معرفت  فرد زیاد باشد. البته هرگز كسی نخواهد توانست به حدی معرفت كسب كند كه درخور امام زمان(عج) باشد، اما می توان در حد توان نسبت به این مسئله تلاش كرد.

مداومت كردن بر یكی از زیارت های مشهور.

خود ایشان در این مورد زیارتی را كه با «سلام علی آل یاسین» آغاز می شود توصیه می فرمودند.

36- باید توجه بسیار به خوردن غذای حلال داشته باشیم. غذای حلال، اثرات مثبت بسیار در وجود فرد به جا می گذارد و لقمه غیرحلال، اثرات منفی بسیار با خود همراه دارد حتی از لقمه شبهه ناك باید پرهیز كرد، زیرا چنین لقمه ای نیز مانع و حجابی برای رسیدن به قرب الهی و زیارت مولا می گردد.

37- برای رسیدن به قرب الهی و حضور در محضر حضرت مهدی (عج) باید راه عارفان و عالمان را پیمود. در این بین، باید مراقب باشیم كه اسیر تصوف نشویم و بین راه عارفان و صوفیان تفكیك قائل شویم.

عارفان به مرجعیت شیعه معتقدند اما صوفیان چنین اعتقادی ندارند.

آنان به طریقت، شریعت و حقیقت تأكید دارند و یك فرد را صاحب طریقت می دانند؛ مثلاً می گویند بعد از امام رضا(ع) آقای فلانی نائب ایشان است، اما ما بعد از امام رضا(ع) امامان دیگر تا امام زمان(عج) را نائب می دانیم و در زمان غیبت امام زمان(عج) نیز نائبان و مراجع تقلید را جانشین ایشان می دانیم.

ذكرها و وردهای این دو گروه نیز متفاوت است. اهل تصوف ذكرهای خاص خود را دارند، اما عارفان ذكرها و دعاهایی را می خوانند كه از جانب امامان معصوم(ع) صادر شده و مناجات هایی شناخته شده است.

در محل عبادت دو گروه نیز تمایز هست. صوفیان در خانقاه عبادت می كنند و عارفان در مسجد؛ چنان كه حضرت محمد(ص) و امامان(علیهم السلام) نیز چنین بوده اند و جایگاه عبادت و حتی درس های شان نیز مسجد بوده است.

داشتن اعتقاد، محبت و توجه به امام زمان(عج) وجه تمایز دیگر این دو گروه است. اهل عرفان همه توجه و اعتقادشان به سمت اوست و گویی جز او چیزی در قلب شان راه ندارد، اما اهل تصوف، صحبت و یادی از امام زمان(عج) نمی كنند و به ایشان اظهار ارادت خاصی ندارند، این مسئله با مدتی همنشینی با آنان آشكار می شود و همه اش از قطب خود یاد كرده و اظهار سرسپردگی به او را دارند.

38- با علمای عامل، مجالست خود را ترك نكنید كه اگر گفتار آنها شما را رهبر نشود، عمل شان شما را رهبری كند.

39- دنیا جای پایداری نیست، گذرگاهی است به قدر رفع احتیاج، دل به این گذرگاه نبندید.

40- عدم ارتكاب به گناه داشته باشیم. اگر فردی خود را ملزم به انجام دستوراتی كند، ذكرهایی بگوید و چله ای هم بگیرد، اما خود را از گناه دور نكند و پرهیزكار نباشد، به خواسته خود نخواهد رسید. همنشین و دوست ما باید هم فكر و هم عقیده ما و نیك اندیش و درستكار باشد.می توانید دیدگاه خود را بنویسید
cosplay costumes anime سه شنبه 27 آذر 1397 09:24 ب.ظ
Good day! This is my first visit to your blog!
We are a team of volunteers and starting a new project in a
community in the same niche. Your blog provided us valuable information to work on. You have done a wonderful job!
sisli escort شنبه 24 آذر 1397 03:31 ب.ظ
Thanks a bunch for ssharing thks with all folks you really
recognize what you are tazlking approximately! Bookmarked.
Kindly additionally coonsult with my site =). We could have a hyperlink exchange agreement among us
http://cleantalkorg2.ru/ جمعه 23 آذر 1397 08:15 ق.ظ
WOW just what I was searching for. Came here by searching for سلوک بندگی - چهل توصیه ای اخلاقی عرفانی حضرت آیت الله
سعادت پرور پهلوانی
Positivesingles.com چهارشنبه 21 آذر 1397 06:03 ق.ظ
Remarkable! Its actually amazing paragraph, I have got
much clear idea concerning frim this article.
purse organizer یکشنبه 18 آذر 1397 12:53 ق.ظ
Thanks on your marvelous posting! I definitely enjoyed reading it, you are
a great author.I will always bookmark your blog and definitely will come back someday.
I wamt to encourage that you continue your great work, have a nice holiday
weekend!
buy cialis with no prescription جمعه 16 آذر 1397 09:14 ق.ظ

Wow a lot of useful information!
sublingual cialis online cialis sale online cialis para que sirve discount cialis cialis prices in england achat cialis en itali cialis official site cialis usa cost cipla cialis online cialis professional yohimbe
https://bit.ly جمعه 16 آذر 1397 12:39 ق.ظ
Τhis hooҝ knife has a double-edged blade.
Olej konopny پنجشنبه 15 آذر 1397 06:17 ب.ظ
Does your blog have a contact page? I'm having trouble locating it but, I'd like to send
you an email. I've got some suggestions for your
blog you might be interested in hearing. Either way, great website and I look
forward to seeing it grow over time.
Neal دوشنبه 12 آذر 1397 08:42 ب.ظ
Hello I am so grateful I found your website, I really found
you by mistake, while I was browsing on Yahoo for something else, Anyhow I am here now and would just like
to say thank you for a fantastic post and a all round thrilling blog (I also love the theme/design), I don't have time to look over it all at the moment but I have saved it and also included your RSS feeds, so when I have time I will be back to read a lot more, Please do keep up the awesome work.
buy cialis pills دوشنبه 12 آذر 1397 06:28 ب.ظ

With thanks. I enjoy it.
cialis generic availability cialis y deporte buying cialis overnight only now cialis for sale in us sublingual cialis online cialis prezzo in linea basso generic cialis in vietnam cialis prezzo di mercato the best site cialis tablets cialis e hiv
buy cials online یکشنبه 11 آذر 1397 05:57 ب.ظ

Reliable forum posts. Cheers!
legalidad de comprar cialis cialis for sale cialis diario compra il cialis quanto costa deutschland cialis online usa cialis online only best offers 100mg cialis cialis daily new zealand pastillas cialis y alcoho cialis dose 30mg
http://www.tw-outlander.com/home/link.php?url=http%3A%2F%2Fbbs.whu.edu.cn%2Fhome%2Fhome%2Flink.php%3Furl%3Dhttps%3A%2F%2Fwww.getjar.com%2Fcategories%2Fall-games%2Fmultiplayer-games%2FRules-of-Survival-Hack-Cheat-Mod-948665 شنبه 10 آذر 1397 11:08 ب.ظ
Asking questions are actually fastidious thing if you are not understanding something completely, except this
article presents nice understanding yet.
Cialis generic شنبه 10 آذر 1397 05:20 ق.ظ

You have made your position very effectively..
opinioni cialis generico cialis patent expiration cialis in sconto buy cialis online nz how to purchase cialis on line we like it cialis soft gel cialis en mexico precio cialis lowest price cost of cialis cvs sublingual cialis online
Cialis prices جمعه 9 آذر 1397 06:03 ب.ظ

Thanks a lot, I like this!
cialis price thailand cialis prezzo in linea basso cialis online holland cialis dosage cialis 50 mg soft tab tadalafil cialis rezeptfrei sterreich cialis cipla best buy cialis 100mg suppliers click here take cialis
Best Adult Cams جمعه 9 آذر 1397 08:19 ق.ظ
Usually I do not learn post onn blogs, however
I would like to say that this write-up very forced me tto try and do so!
Your writing taste hhas been surprised me. Thanks, quite great article.
Generic cialis جمعه 9 آذر 1397 06:18 ق.ظ

You stated this perfectly.
american pharmacy cialis only now cialis for sale in us cialis prices cialis great britain generic cialis prices for cialis 50mg acquistare cialis internet cialis vs viagra cialis in sconto cialis 5 mg schweiz
buy cialis germany پنجشنبه 8 آذر 1397 07:00 ب.ظ

With thanks! I enjoy this!
ou trouver cialis sur le net cialis 20 mg best price cialis uk next day order cialis from india cialis patentablauf in deutschland generic cialis tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic cialis with dapoxetine achat cialis en europe cialis prices in england
buy cialis delhi پنجشنبه 8 آذر 1397 07:13 ق.ظ

Kudos! I like this.
prices on cialis 10 mg cialis 20 mg cost we recommend cialis info cialis 20 mg effectiveness only here cialis pills how much does a cialis cost cialis authentique suisse best generic drugs cialis canadian discount cialis cialis 50 mg soft tab
Cialis online چهارشنبه 7 آذر 1397 06:18 ب.ظ

Reliable knowledge. Appreciate it!
safe dosage for cialis look here cialis order on line cialis 20 mg best price cialis patentablauf in deutschland cialis tablets for sale cialis dose 30mg cialis e hiv interactions for cialis sialis cialis for sale
buy cialis cheap چهارشنبه 7 آذر 1397 06:40 ق.ظ

Really plenty of awesome tips!
5 mg cialis pharmacie en ligne we choice free trial of cialis side effects for cialis cialis 30 day trial coupon cialis professional from usa cialis coupons cialis 20mg preis cf cialis cuantos mg hay look here cialis cheap canada cialis herbs
Free Proxy List چهارشنبه 7 آذر 1397 04:50 ق.ظ
Every 60 minutes there are new public proxies added. You can directly import
these into your SEO tools or do it manually.
There are proxies for ScrapeBox and all other tools. Let me know if you
need free public proxies for other tools. I’ll try to add them if I can.
Nikon D3400 چهارشنبه 30 آبان 1397 09:47 ب.ظ
Why visitors still make use of to read news papers when in this technological world all is available on net?
https://www.getjar.com/categories/all-games/action-games/Rules-of-Survival-Cheat-960889 دوشنبه 28 آبان 1397 01:01 ق.ظ
I just added your RSS Feed on my RSS reader, it is so nice to read your blog.;-*;:
abnehmtabletten testsieger شنبه 26 آبان 1397 09:13 ق.ظ
Thanks for sharing your info. I truly appreciate your efforts and I
am waiting for your next write ups thanks once again.
beste diätpillen test پنجشنبه 24 آبان 1397 09:35 ب.ظ
Hi, this weekend is pleasant for me, for the reason that this occasion i am reading this wonderful educational piece of writing
here at my home.
https://www.getjar.com/categories/all-games/action-games/Rules-of-Survival-Cheat-960889 پنجشنبه 24 آبان 1397 05:52 ق.ظ
You produced some decent points there. I looked on the net for that problem and located most individuals go in addition to along with your web site.
lash extension table دوشنبه 21 آبان 1397 03:01 ق.ظ
I regard something genuinely special in this
site.
tool steel alloy supplier یکشنبه 20 آبان 1397 12:27 ب.ظ
Hello there! Do you know if they make any plugins to help with Search Engine Optimization?
I'm trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I'm not seeing
very good results. If you know of any please share.
Appreciate it!
cosplay costumes how to make شنبه 19 آبان 1397 02:30 ب.ظ
I have read so many articles regarding the blogger
lovers however this paragraph is in fact a good post, keep it up.
Video game testers needed شنبه 19 آبان 1397 08:57 ق.ظ
Did you know that it’s possible to make money testing video games?
You’re going to flip your lid when you see this
http://j.gs/Brq4 Click that link and start making money testing video games!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30
 
نویسندگان
نظر سنجی
مطالب این وبلاگ را در راستای احیای اخلاق وعرفان چگونه ارزیابی می کنید؟دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

آیه قرآن *****

***
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
***

سلوک بندگی

*** *** اسلام کوئست ***